Podsumowanie XVIII edycji Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego i Usług Zaufania (EFPE 2018)

Konferencja EFPE 2019 > Aktualności > Podsumowanie XVIII edycji Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego i Usług Zaufania (EFPE 2018)

Podsumowanie XVIII edycji Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego i Usług Zaufania (EFPE 2018)

19 lipca 2018 | EFPE | Aktualności

W dniach 6-7 czerwca 2018 w Szczecinie odbyła się XVIII edycja Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego i Usług Zaufania (EFPE 2018). Tegoroczna edycja forum została objęta Patronatami Honorowymi następujących instytucji:

 • Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych (ETSI),
 • Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin,
 • Ministerstwa Cyfryzacji (MC),
 • Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT),
 • Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (PKN)

EFPE to największa w Europie międzynarodowa konferencja poświęcona elektronicznym usługom zaufania i bezpieczeństwa, która już na stałe wpisała się w kalendarz spotkań osób związanych z tą tematyką – tak teoretyków, jak i praktyków. Jakkolwiek z roku na rok, kierując się światowymi trendami, dyskusje koncentrują się coraz bardziej na zagadnieniach związanych z praktycznym wykorzystaniem rozwiązań elektronicznej identyfikacji oraz narzędziach bezpieczeństwa i zaufania.

W tegorocznej konferencji udział wzięło ponad 140 osób z 16 krajów świata, m.in.: Arabii Saudyjskiej, Azerbejdżanu, Belgii, Czech, Danii, Hiszpanii, Iranu, Kazachstanu, Norwegii, Polski, Rosji, Szwajcarii, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Uczestnicy reprezentowali różne środowiska – od świata nauki poprzez organizacje publiczne na biznesie oraz bankowości kończąc.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była:

Powszechność e-identyfikacji i usług zaufania w chmurze
– rynek cyfrowy dostępny dla każdego.

Na forum i w kuluarach dyskutowano o coraz powszechniejszym wykorzystaniu usług e-identyfikacji oraz zaufania w życiu codziennym, ale również o korzyściach płynących z wdrożenia tychże usług w systemach obiegu dokumentów, w bankowości elektronicznej oraz usługach telekomunikacyjnych. Podczas obu dni konferencji wygłoszono 18 prezentacji i przeprowadzono 3 debaty.

Tego typu dyskusje rzucają światło na ważny aspekt kierunków rozwoju usług bezpieczeństwa i zaufania, ich powszechności oraz wykorzystywania przez społeczeństwo, o czym w podsumowującym konferencję wywiadzie dla Radia Szczecin, mówili eksperci branży.

Już dziś zapraszamy do śledzenia strony internetowej konferencji oraz social media oraz zapraszamy do uczestnictwa w XIX edycji konferencji, która odbędzie się już za rok w Szczecinie!

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r(zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu kontaktu z osobami zainteresowanymi informacjami dotyczącymi konferencji Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem (wybrać odpowiednio). Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.

Mam ukończone 13 lat i jestem osobą uprawnioną do samodzielnego wyrażenia zgody

POLITYKA PRYWATNOŚCI